Prof. Bartoszewski – znienawidzony przez faszystów, komunistów i PiS.

ŻADEN z polityków PiS nie skomentował faktu śmierci prof.Bartoszewskiego, ale to jest typowe prostackie zachowanie jedynie charakterystyczne dla zacietrzewionych umysłów kołtuńskich PiS, którzy są przekonani, że kto nie z PiS – nie jest godny miana Polaka-patrioty.

Aspirujący do roli „prezydenta wszystkich Polaków”. A.Duda milczy jak zaklęty, co samo w sobie jest wręcz zastanawiające oraz zdumiewające. Dla A. Dudy jak dla całej czeredy PIS-owskiej, jedynymi godnymi upamiętnienia są osoby związane wyłącznie z PiS i im się należą pomniki i gloryfikacja. Można odnieść wrażenie, że w PiS obowiązuje zakaz komentowania w mediach oraz pisania na temat śmierci prof.Bartoszewskiego, którego PiS traktował jak zajadłego wroga, identycznie jak faszyści i komuniści.

W tym przypadku jest zasadne zadanie pytania - Skoro politycy PiS nie potrafią godnie uszanować pamięć innych, to dlaczego inni mają szanować pamieć po kimkolwiek z PiS ?.

Fragment z biografii prof. Bartoszewskiego robi wrażenie : ” Szeroka działalność konspiracyjna podczas II wojny światowej, pomoc Żydom w „Żegocie”, pobyt w obozie koncentracyjnym w Auschwitz-Birkenau, udział w Powstaniu Warszawskim, wieloletnia działalność opozycyjna w czasach PRL. Przepłacił to więzieniem za stalinizmu i internowaniem w stanie wojennym „. Ale … na forum znalazłem takie pytanie zwolennika PiS : „A co takiego wielkiego dla Polaków zrobił Bartoszewski? Jeśli jesteś żydem, to zrozumiale, ze go szanujesz, ale nie każdy musi „.

W tym pytaniu jest zawarta cała logika zwolenników PiS „Jeśli jesteś żydem” oraz „nie każdy musi”. Dziwnym trafem jakoś „żydowskie pochodzenie” nie stanowi problemu dla zwolennika PiS jeżeli chodzi o żonę A.Dudy – Agata Kornhauser-Duda. To w przypadku wszystkich osób pochodzenia żydowskiego, ale NIE będących w PiS, samo pochodzenie żydowskie dyskredytuje jako Polaka, stanowi ujmę oraz piętno hańby oraz powód do wyszydzania. W przypadku takich osób, ale przynależących do PiS to już nic się nie stało i taki stan rzeczy jest akceptowany.

Takie pytanie – Czy zwolennik PiS zaakceptowałby żydówkę jako pierwsza damę, gdyby nie była z PiS ?

12 Komentarze

 1. krzyszton pierwszy raz PiS zachowało się po ludzku a Ty jedziesz po nich jak po burej suce. Tak bardzo brakuje Ci ich udawanego smutku po stracie człowieka, który na nich suchej nitki nie zostawił? Dobrze , że milczą.

 2. tajga1
  Brak jakiegokolwiek komentarza PiS świadczy o totalnym zacietrzewieniu PiS, który traktuje prof. Bartoszewskiego jak śmiertelnego wroga.PiS nieustannie żąda peanów pochwalnych na temat L.Kaczyńskiego od polityków wszelkich opcji, nie wspominając o wszechobecnym amoku gloryfikacyjnym. Jeżeli ta zidiociała i schamiała oraz skretyniała banda PiS miała choć trochę kultury, to choć jeden by z PiS chamów i prostaków złozby kondolencje.

 3. (krzyszton)
  Ja nigdy nie przyjęłabym kondolencji od osób, które je składają bo tak wypada. I nigdy nikomu takich kondolencji nie składałam. Nie dałam rady się przemóc chociaż parę razy stanęłam przed taką koniecznością. Więc nie wiem sama, co gorsze.Udawany żal czy milczenie.

 4. tajga1)
  Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość, prof.Bartoszewski nie był postacią tuzinkową, był politykiem miary Europejskiej. Merkel złożyła kondolencje, to żadnego z PiS na to nie było stać ? Tak więc dlaczego ma powazac i szanować kogokolwiek z PiS ?

 5. krzyszton
  Nie widzisz tego plucia na Twitterze, Salonie24?
  Bydło to jest bydło i nic go nie zmieni.

 6. klio
  Masz rację. To jest BYDŁO, ale co wymagać od kloaki umysłowej z PiS.

 7. krzyszton
  Ludzie niestety umierają ale żywi chcą żeby browar był po cztery złote .
  Akurat z tej Twojej ulubionej partii ci ludzie tego chcą …
  Jakby jacyś oni nieogarnięci psychicznie .
  Nienormalni ?!
  pozdro.hejo.
  ps.
  „Walka z alkoholizmem” …
  A jak walczyć z kompletnym zidioceniem rządzących ?

 8. krzyszton
  nie wiem, czy zmarłemu zależałoby na pozorach. Myślę, że nie, zbyt bezpardonowo się z nimi(pozorami) rozprawiał.Wiec nadal twierdzę, ze jeśli Pis miałby pierdoły dla pozorów gadać to lepiej , że milczy. A przecież oboje wiemy, że żal i poczucie straty byłoby udawane.Lubisz hipokrytów? Ja nie.

 9. tajga1
  Tu chodzi o zasady – PiS chce szacunku dla L.Kaczynskiego, to niech tak samo sie zachowują w stosunku do innych.

 10. (krzyszton)
  zaraz, chwilę czy Ty masz szacunek do L. Kaczyńskiego? Czy potrafiłbyś, niejako na żądanie, zachować się w tym przypadku przyzwoicie i z zasadami? Dlatego lepsze jest milczenie.Zasady zasadami, ale w takim przypadku milczenie jakby uczciwsze było.